Výrobné postupy farmaceutických štandardov

Za to, že je GUINOT svetovým lídrom v profesionálnom ošetrení pleti vďačí značka najmä tímu odborníkov z Výskumného a vývojového centra GUINOT v Paríži a ich práci zameranej na pokrok a inovácie. Tento tím odborníkov zanietene pracuje na výskume a vývoji nových aktívnych zložiek, ktoré sú schopné prenikať do pokožky čo najhlbšie a prispievať tak čo najúčinnejšie k revitalizácii a omladeniu pokožky.

Každý produkt prechádza klinickým testom účinnosti a rizikovosti pre jeho úplnú bezpečnosť. Všetky postupy sú v súlade s medzinárodnými predpismi. Za účelom dlhodobej sledovateľnosti možných škodlivých látok v zložkách prípravkov sú v priestoroch laboratória špeciálne uskladňované vzorkové balenia aj niekoľko rokov.

Výroba prebieha vo výnimočne hygienickom a bezpečnom prostredí. Výrobné procesy sú identické s procesmi využívanými vo farmaceutickom priemysle. Plnenie výrobkov je v záujme maximálnej bezpečnosti vykonávané v bezprašnom prostredí s kontrolovaným ovzduším filtrovaným a čisteným 24 hod. denne. V hermeticky uzavretom balení produktov sa tak až do svojho prvého otvorenia nachádza 100% čistý vzduch bez nulovej kontaminácie.

Guinot laborátoriá sú jedným z mála kozmetických závodov na svete, ktoré získali certifikát ISO22716 o správnej výrobnej praxi, ktorý zaručuje, že prípravky sú vyrábané v súlade s najprísnejšími kvalitatívnymi a bezpečnostnými normami, týkajúcimi sa čistoty prostredia, čistoty vody, premeriavania a eliminácie akýchkoľvek škodlivých látok v produktoch.

Všetky produkty Guinot sú bez parabénov, GMO a nie sú testované na zvieratách. Za účelom testovania účinkov svojich technológií a produktov vyvinul Guinot testovací salón v rámci svojho Výskumného a rozvojového centra. Všetky činnosti spojené s výrobou či balením produktov sú v súlade s ekologickými a etickými regulami a ochrana životného prostredia zostáva jednou z hlavných priorít firmy Guinot.

ISO 22716 Certificate