Filozofia postavená na medicínskych princípoch

Revolučnou zmenou v oblasti kozmetického priemyslu sa stáva aj celkom nový prístup GUINOT k samotnému spôsobu výberu, použitia a predaja kozmetických výrobkov.

V klasickej medicíne je základom zdravia prevencia, pre pokožku, ktorá je každodenne vystavená množstvu negatívnych vplyvov to platí dvojnásobne. Je prirodzené, že lekár po dôkladnej diagnostike predpíše podľa potrieb pacienta liečbu tak, aby bola čo najefektívnejšia.

Keďže majú produkty GUINOT vlastnosti farmaceutických prípravkov zavádza GUINOT pri výbere prípravku prístup KOZMETIKY NA PREDPIS. Vychádzajúc z presvedčenia, že pre klienta môže byť vhodný a účinný len ten kozmetický výrobok, ktorý korešponduje s individuálnymi potrebami pokožky klienta, stáva sa primárna diagnostika pleti v salónoch GUINOT základným prvkom v procese komplexného kozmetického ošetrenia.

Odborný výber šitý na mieru pokožky je dôvod, prečo sú prípravky GUINOT oficiálne dostupné len v kozmetických salónoch a nie je možné si ich kúpiť ani v parfumériách ani v lekárňach.

Kvalitná diagnostika, ošetrenie a výber účinných prípravkov sú výsostnou úlohou odborníkov, ktorým môže byť jedine špecializovaný lekár, alebo profesionálne vyškolená kozmetička.